فندی

Fendi Banner
fendi

کمپانی ایتالیایی فندی ( FENDI ) که از برندهای لاکچری صنعت مد و فشن می باشد در سال ۱۹۲۵ میلادی در رم ایتالیا تاسیس شد.

فندی ( FENDI ) بیشتر به تولید کیف و کفش، عطر و ادکلن، لوازم چرم می پردازد.

بیشتر عاشقان مد فندی ( FENDI ) را به خاطر کیف دستی های زنانه مانند: Baguette  و Peekaboo و البته محصولات خز آن می شناسند.

خانه مد و فشن فندی در سال ۱۹۲۵ میلادی توسط ادواردو و عادله فندی در رم، ایتالیا تاسیس شد.

در ابتدای کار این برند به تولید و فروش وسایلی که از خز ساخته شده بودند می پرداخت و به مرور وارد سایر حوزه های مد و فشن شد. از سال ۱۹۴۶ تاکنون ۵ خواهر وارد این کمپانی شده که هر کدام توانستند کمک شایانی به رشد این برند لاکچری ایتالیایی کنند.

یکی از مشهورترین خلاقیت های این برند از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۵ با خلاقیت سیلویا ونتورینی باز می گردد. طراحی برای کیف دستی که به زیر بازوان می رسید. این طراحی که بالغ بر ۶۰۰ ورژن مختلف دارد، به سرعت طرفداران زیادی پیدا کرد. سال ۲۰۰۵ سال افتتاح پلازا فندی در رم بود.

فندی ( FENDI ) سپس با مارک تجاری مد بین‌‌المللی سوئدی همکاری کرده است. در دوازده نوامبر ، حراج، تعداد محدودی از لباس‌های مختلف زنانه و مردانه لگرفلد را به حراج گذاشت. تنها دو روز پس از عرضه کردن این حراج، اعلام کرد که تقریبا تمامی لباس‌ها به فروش رسیده است.

این مجموعه شامل انواع متنوع تی‌شرت و شلوار جین بود. لگرفلد همچنین به خاطر تغییر شکل چشمگیر و قابل توجه بدن خود معروف شد و در طول سیزده ماه، توانست ۴۲ کیلو کاهش وزن داشته باشد.

او گفت:« من ناگهان تصمیم گرفتم تا به شکل متفاوتی لباس بپوشم و لباس‌های طراحی شده توسط هدی اسلیمن را بپوشم؛ اما این سبک‌ها برای پسرهای بسیار لاغر طراحی شده بود، نه مردی به سن و سال من، بنابراین لازم بود تا من وزن خود را حداقل ۴۰ کیلو کم کنم لگرفلد به فعالیت‌های دیگری غیر از مد نیز علاقه‌مند است به عنوان مثال او به زبان آلمانی، انگلیسی، فرانسه و ایتالیایی مسلط است و تمایل دارد که زبان اسپانیایی را نیز فرا بگیرد؛ به اشیای باستانی علاقه دارد و عکاسی نیز انجام می‌دهد.

از نمونه عکس‌های او می‌توان مجموعه عکس دیوید میلر، طراح آفریقای جنوبی و عکس ماریا کری برای جلد مجله وگو در سال ۲۰۰۵ نام برد فندی با بیش‌از ۵۰۰ کارمند در جهان درسال گذشته میلادی درآمدی بالغ بر۳۵۰میلیون‌دلار را از آن خود کرده‌است مدل های بسیار زیادی از کیف های فندی مد نظر خانم های معروف دنیا می باشد علاقه بیشتر فندی در مدل کیف ها به شکل صندوقی است و پرفروشترین مدل فندی میباشد.

سال ۲۰۰۷، مهمترین اتفاق برای این برند، دفیله در چین و امتداد دیوار چین بود. ۴۴ مدل چینی به همراه ۴۴ مدل از سراسر دنیا برای این دفیله راه رفتند و طراحی های فندی را به نمایش گذاشتند.

فندی ( FENDI ) برای بسیاری از ستارگان هالیوود مثل نیکول کیدکمن، لیو تایلر، سلنا گومز، اوا مندز، لینزی لوهان و بسیاری دیگر لباس طراحی کرده و در حال حاضر در حدود بالای ۱۶۰ بوتیک در ۲۵ کشور در سراسر جهان شعبه دارد.

در سال ۱۹۶۵ میلادی کارل لگرفیلد به عنوان کارگردان هنری به کمپانی ایتالیایی فندی ملحق شد؛ سرانجام در سال ۲۰۰۱ میلادی کمپانی فرانسوی LVMH برند فندی را خریداری نمود. فندی برای بازسازی و مرمت فواره Trevi در شهر رم بیش از ۲٫۷ میلیارد دلار هزینه کرده است.

این فواره که از آثار مهم تاریخی ایتالیا به شمار می رود و در قرن ۱۸ میلادی توسط نیکولا سالوی ساخته شده است.