آگ

ugg baner
ugg

آگ UGG یک شرکت کفش آمریکایی و  بخشی از برند  DECKERS است.

آگ UGG یک علامت تجاری ثبت شده در ایالات متحده و بیش از ۱۳۰ کشور دیگر  جهان برای کفش، محصولات خانگی و همچنین کیف و دیگر محصولات است.

دفتر مرکزی DECKERS در کالیفرنیا واقع است. نام تجاری UGG  برای چکمه های متمایز  پوست گوسفند “کلاسیک” برای مردان و زنان شناخته شده است.

طراحی UGG ریشه در بوت استرالیا سنتی دارد، این چکمه ها در طول سال ها توسعه پیدا کرد و امروزه به عنوان سبک کلاسیک آگ شناخته می شود، چکمه های UGG به عنوان یک مد برای زنان و مردان از اوایل  سال ۲۰۰۰ شناخته شد.

محصولات آگ بطور وسیعی گسترش یافته و شامل سبک های مختلف از کفش، از جمله چرم، بوم و مواد دیگر، کیف های دستی، لباس، کلاه، دستکش، محصولات خانگی مانند پتو و بالش و سایر محصولات می شود.

UGG ابتدا در کالیفرنیا در سال ۱۹۷۸ توسط پیمایشگران استرالیایی برایان اسمیت و داگ جنسن تاسیس شد.

اسمیت در سانتا مونیکا زندگی می کرد،  پس از تحصیل در دانشکده اندرسون دانشگاه UCLA کالیفرنیا مدیریت. اسمیت و جنسن از اولین توزیع کنندگان پوست گوسفند استرالیای غربی به ایالات متحده بودند.

 با توجه به سایر تعهدات کسب و کار، در سال ۱۹۷۹ جنسن سهم خود را از این شرکت را  به اسمیت تحویل داد. اسمیت منابع و فروش شرکت را رونق بخشید و توسعه داد، در سال ۱۹۸۵ یک علامت تجاری در ایالات متحده که یک آرم سر قوچ  با کلمات اصلی “بوت استرالیا”  (UGG) ثبت کرد.

 در سال ۱۹۹۴، ۸۰ درصد از فروش UGG در جنوب اورنج کانتی بود، اما این شرکت توجه بین المللی را پس از چکمه هایی که توسط تیم ایالات متحده برای بازی های المپیک ۱۹۹۴ زمستانی استفاده می شد به دست آورد.